Auto Radio – aktualne informacje drogowe


Informacje Auto Radio: 6.00-9.00 i 14.00-18.00 - co pół godziny.

Słuchaj OnLine89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice  

 

Na dk 43  kłopoty związane z budowa autostrady – to na odcinku między Lgotą a Częstochowa. w miejscu robót ograniczenie do 40 km/h a prace potrwają do końca września. Także na dk 46 utrudnienia z tym związane, drogowców także do końca września spotkamy w miejscowości Wyrazów.

DK 86, Sarnów ze względu na remont nieczynny jest prawy w stronę Katowic - ruch odbywa się lewym. Kierowcom dojeżdżającym do Sarnowa radzimy już przed skrzyżowaniem zajmować lewy pas, zwłaszcza, że nie ma czytelnych tablic ostrzegawczych o tych utrudnieniach.

S1 cały czas przewężona w Sosnowscu - tam w obu kierunkach jedziemy jednym pasem. Sosnowiec . W przebudowie jest ulic 3 maja, na której w wprowadzono kolejną zmianę w organizacji ruchu, trzeba zatem uważnie czytać tablice informacyjne.

 

REMONTY:

W Chorzowie na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Legnickiej  prowadzone są prace związane z wymianą nawierzchni. To oznacza zamknięcie dla ruchu wiaduktu drogowego zlokalizowanego na ul. Królowej Jadwigi nad linią kolejową. Ruch ulicą Legnicką odbywa się wahadłowo jednym pasem ruchu.

W Sosnowcu zamknięto dla ruchu jedną z głównych arterii miasta, fragment ulicy Armii Krajowej w Kazimierzu Górniczym, z powodu kompleksowego remontu. Wytyczono objazd. Wyłączenie z ruchu nie dotyczy autobusów komunikacji publicznej oraz dojazdów do posesji. Przebudowa ulicy potrwać może do końca roku.

Na S1 w Mysłowicach nieczynny jest prawy pas w stronę Łodzi. Drogowcy pracują też w Sosnowcu na pasach w obu kierunkach. Ruch w tych miejscach jest spowolniony.

Na DK1 w Częstochowie w rejonie lotniska Rudniki zwężenie w obydwu kierunkach z powodu robót. Można ominąć to miejsce jadący w stronę łodzi zjazdem na drogę 91. Powrót na jedynkę to lewoskręt za miejscowością Rudniki. Jadąc na południe można roboty ominąć zjazdem w stronę Mykanowa i drogą wojewódzką 483, a dalej na południe w stronę Katowic, by za Częstochową wrócić na jedynkę.

 


radio_katowice

Słuchaj OnLine89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice