Zamkowe granie

Zamkowe Granie 2021 to druga odsłona wyjątkowego cyklu koncertów w Będzinie. Wyjątkowego, bo odbywającego się w sercu średniowiecznego zamku, czyli na kameralnym dziedzińcu.

Za projektem stoi Klubokawiarnia Arenda Lochy Zamkowe Będzin oraz jej właściciele Dorota i Maciej Kołodziej. Celem cyklu jest wykorzystanie scenerii zamkowej do organizacji wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, w większości koncertów muzycznych. Tak naprawdę pomysł Zamkowego Grania powstał w głowach twórców około 20 lat temu, ale dopiero teraz, gdy udało się stworzyć przy zamku Klubokawiarnię, idea mogła się zrealizować. W 2020 roku na plenerowej scenie Arendy wystąpili między innymi Czesław Mozil, Tymon Tymański, Chłopcy z Placu Broni, Wolna Grupa Bukowina, Robert Kasprzycki czy Sztywny PAL Azji. W tym roku liczba koncertów się powiększyła: Strachy na Lachy, Farben Lehre, Habakuk, Akurat, Róże Europy, Kobranocka czy Pidżama Porno oraz wiele innych.

Koncerty są kameralne, każdy na maksymalnie 150 osób. Bliski kontakt z artystą - to jest coś, na co stawiamy.

Zapraszamy i polecamy pilny zakup biletów, dostępnych w Klubokawiarni Arenda Lochy Zamkowe oraz na stronie kupbilecik.pl.