BeCeK Czyta

Pierwszy Bytomski Festiwal Literacki dla Dzieci i Młodzieży. BECEK CZYTA organizowany przez Bytomskie Centrum Kultury odbędzie się w dniach od 14 do 17 października 2021. 

Do udziału w prawie 40 wydarzeniach zaproszono najlepszych polskich Pisarzy, Ilustratorów, Grafików, Fotografików, Praktyków i Specjalistów. Podczas czterech festiwalowych dni odbędą się spotkania autorskie i warsztaty z najlepszymi polskimi pisarzami m.in.: Michałem Rusinkiem, Przemysławem Staroniem, Rafałem Witkiem, Bogusiem Janiszewskim, Dominiką Czerniak-Chojnacką, Wojciechem Mikołuszko, Cezarym Harasimowiczem, a także bohaterami książek m.in. Stasiem i Jadzią Pętelką, Kicią Kocią, psem Dżokiem, #Superherosami z piłkarskich boisk. 

W trakcie festiwalu odbędą się także warsztaty edukacyjne dla rodziców oraz przyszłych rodziców (m.in. czytelnictwo prenatalne – „Czytamy do brzuszka”), spotkania z ilustratorami oraz wystawy: BAJTLE Arkadiusza Goli oraz LAS WITA WAS. 

Organizatorzy chcą, by odwiedzający Festiwal czuli się jak u siebie w domu i uczestniczyli w uczcie pełnej najlepszych doznań, jakie mogą płynąć z poznawania bohaterów książek. 

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Szczegóły, zapisy: becek.pl/becek_czyta.