W poszukiwaniu światła na Dachu Świata. Termin wystawy przełożony.

Ze względu na epidemię koronawirusa termin wystawy został przesunięty. 

Przepraszamy. O nowym terminie poinformujemy.


Jeśli by przedstawić Katarzynę Dulat, jako Twórcę, należałoby wcześniej podkreślić kilka istotnych aspektów jej pracy artystycznej. 

Jest osobą nietuzinkową, z wrażliwą duszą, której patrzenie na świat, światło i piękno jest wyjątkowo ujmujące. Przekaz Światła, które niosą ze sobą prace Katarzyny, dają miłe i przyjemne uczucie dla duszy i oczu. Prezentowane prace będą także potrafiły szarpnąć struną naszego patrzenia na świat z perspektywy „programów” jakie zostały nam wprowadzone do umysłów z chwilą narodzin oraz "kodów", które wbito nam znacznie później. Ten zniewalający system manipulacji, powoduje że wielu z nas ciężko pracuje co dnia, aby starczało na minimum egzystencji.

Nasuwa się tu naturalnie pytanie, kto na tym zyskuje. Zawarte w pracach emocje dobroci, miłości, przyjaźni uskrzydlają nas jednocześnie głaszcząc nasze zmysły. Twarze Aniołów, zarówno tych Kochających, jak i tych Kochanych, są same w sobie uosobieniem piękna Miłości. Sztuka to szerokie pojęcie.

Katarzyna Dulat łączy rękodzieło ceramiczne z drewnem, metalem, szkłem, bursztynem, kamieniami szlachetnymi. Inspiracją do rzeźb może być krzyż celtycki, dusza zegara, but na wysokim obcasie, latarnia morska, jelenie różki znalezione w lesie czy też głowa kozła wyciągnięta z Matki Ziemi. Katarzyna szuka inspiracji w słowach, gestach, zdjęciach oraz podróżach. Wszędzie tam, gdzie jej naturalne ciepło duszy odnajdzie iskrę zachwytu.