Prostowanie bloku. Dopalacze. Terroryzm a wczasy.

Około 150 osób przed 8:00 rano musiało opuścić swoje mieszkania. Blok, w którym mieszkają, będzie... prostowany. Jeden z wieżowców w Katowicach, w dzielnicy Brynów, niebezpiecznie się przechylił. Jest to spowodowane pracami w pobliskiej Kopalni Wujek. Blok jest odchylony aż o 60 centymetrów w górnej części. Deformacja dotyczy również innych bloków, które czekają w kolejce. Kończy się eksploatacja górnicza w rejonie Brynowa w Katowicach a to oznacza, że budynki nie będą już narażone na zmiany, można je stopniowo przywracać do stanu pierwotnego.


 

Niedawno znów głośno zrobiło się o dopalaczach. Wszystko za sprawą śmierci 23-letniego chłopaka w Sosnowcu. Jak wykazała sekcja zwłok, przyczyną śmierci był obrzęk mózgu spowodowany najprawdopodobniej zażyciem dopalaczy. To jednak wykażą dokładniejsze badania. Natomiast na kanwie wydarzeń z Sosnowca powraca dyskusja na temat szkodliwości dopalaczy. Czy łatwo je kupić i dlaczego spotykane są opinie, że dopalacze są gorsze od narkotyków, sprawdzała nasza reporterka Joanna Opas.


 

W zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie, zginęło ponad 20 osób. Dokładna liczba ofiar wciąż nie jest znana. Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Marcin Wojciechowski potwierdził, że według najnowszych ustaleń zginęło dwóch polskich turystów, dwóch jest zaginionych, a dziewięciu zostało rannych. Poszkodowani Polacy mają rany postrzałowe i urazy ortopedyczne. Pozostali polscy turyści, którzy byli w Muzeum Bardo w Tunisie w chwili zamachu, nie odnieśli obrażeń i są bezpieczni. Tunezja, jak i Egipt, to od dawna kurorty, które bardzo chętnie odwiedzają Polacy. Czy to bezpieczne miejsce na wczasy sprawdzała Monika Krasińska.


 


Częstochowa na 98.4 FM

Czy częściowe wyłączenie z ruchu ulicy Mickiewicza w Lublińcu pogorszy jakość życia mieszkańców innych ulic? Dlaczego jedna z tranzytowych ulic miałaby teraz stać się deptakiem? Czy decyzje dotyczące zmian układu komunikacyjnego w mieście już zapadły? Czy konsultacje społeczne odpowiedzą na te pytania sprawdzał Zdzisław Makles.


 

Katowice na 102.2 FM

W marcu, wiadomo z jakich względów, nieco częściej mówimy o kobietach. Może warto pójść za przykładem Haliny Krawiec i Marty Porębskiej, z którymi rozmawia Sławomir Herman i bez względu na wiek, nieco zmodyfikować i swoje życie?INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl