Światowy Dzień Wody

fot. Ryszard Stotko

Ponad 3 tysiące uczniów z Dąbrowy Górniczej bierze udział w obchodach Światowego Dnia Wody.

Tegoroczne święto, które co roku przypada 22 marca, obchodzone jest pod hasłem „Woda i zrównoważony rozwój". Dąbrowskie Wodociągi, podobnie jak wiele organizacji z całego świata, chcą uświadomić, że powinniśmy oszczędnie gospodarować wodą, a korzystając z niej myśleć o następnych pokoleniach.

— Z jednej strony inwestycje w nowoczesną sieć wodociągową i kanalizacyjną powodują, że Dąbrowa Górnicza jest coraz bardziej ekologiczna. Z drugiej strony ważniejsza jest postawa ludzi, świadomość, że od każdego z nas zależy, w jakim środowisku żyjemy. Dlatego już po raz szósty organizujemy obchody Światowego Dnia Wody — mówi Andrzej Malinowski, prezes zarządu Dąbrowskich Wodociągów.

Do wodnego święta w tym roku w Dąbrowie Górniczej przystąpiło 28 różnych placówek. Najwięcej imprez skierowanych jest do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Dla nich przygotowano edukacyjne konkursy plastyczne i muzyczne. Dzieci biorą też udział w warsztatach i doświadczeniach, podczas których dowiedzą się m.in. jak to się dzieje, że pada deszcz i z czego powstają chmury. Akcja ekologiczna potrwa cały dzień.

Autor: Gabriela Kaczyńska