Księga harcerska. Kangur z Lędzin.

Na dnie szafy przeleżała ponad 80 lat. Teraz zostanie wydana w wersji elektronicznej, ponieważ zawiera cenne wspomnienia i opis ważnych wydarzeń historycznych. Księga harcerska z lat 30. ubiegłego wieku, została odnaleziona na dnie szafy u pani Janiny Gołąb. Dzięki opisom, które zawiera, odżyły wspomnienia wśród najstarszych harcerzy ze Sławkowa. 


 

Ponad pół godziny trwał pościg za... kangurem. Do nietypowego zdarzenia doszło w miejscowości Lędziny. Informacja o zaginięciu kangura trafia do strażników nad ranem. Zwierzę widziane było w okolicach drogi i torów kolejowych. Poszukiwania trwały do wieczora. Cała sprawa zakończyła się bez uszczerbku na zdrowiu zarówno po stronie kangura, jak i dzielnych strażaków. Coraz częściej Polacy decydują się na trzymanie w domu egzotycznych zwierząt, takich jak np. kangury, węże czy pająki. Warto pamiętać jednak, że jest to nie tylko niebezpieczne dla otoczenia, ale i dla samych zwierząt. Warto się więc przed takim nietypowym zakupem zastanowić.Katowice na 102.2 FM

Czy może być coś wspólnego między czytelnictwem a technologiami informatycznymi. Przez najbliższe minuty podobieństw dwóch instytucji reprezentujących te dwie dziedziny będzie szukał nasz reporter.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

W Żywcu młodzież w niecodzienny sposób przywitała wiosnę. Fundacja Klamra oraz wolontariusze z gimnazjum nr 3 wspólnie zamalowali wulgaryzmy i obraźliwe hasła na elewacjach kilku budynków. Powstały też wiosenne murale.

 

Częstochowa na 98.4 FM

Mieszkania komunalne w Konopiskach, które zniszczył sobotni, nocny pożar, będą wyremontowane do Świąt. Wójt Konopisk Jerzy Żurek zapewnia, że osoby poszkodowane w pożarze, choć jego przyczyny nie są jeszcze znane, otrzymają pomoc gminy. W wyniku pożaru spaliło się jedno mieszkanie a kilka jest zadymionych. Ich lokatorzy oceniają, że zniszczenia można szybko naprawić, bo pożar sprawnie ugaszono. Jadnak dla gmin wiejskich każdy taki niespodziewany wydatek, nawet spowodowany zdarzeniem losowym, to poważna sprawa. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl