Nie robię na Kato. Kiermasz rękodzieła.

Wiosną pojawia się ich szczególnie dużo, zwłaszcza w centrum miasta trudno w nie nie wdepnąć, mowa o psich odchodach. Wielu właścicieli czworonogów ciągle nie widzi potrzeby sprzątania po swoich psach. W Katowicach ruszyła więc akcja "Nie robię na Kato". Na stronie internetowej na jednym z portali społecznościowych znaleźć można zdjęcia tych, którzy dają dobry przykład. Akcje wsparł już szereg osób i instytucji, także m.in raper Mioush czy społecznik i właściciel baru w Katowicach, Dominik Tokarski.


 

20150325_105056_120Do świąt pozostało już trochę ponad tydzień. Ale już dzisiaj była okazja do tego, aby kupić sobie wielkanocny stroik lub kolorowe podstawki pod jajka. W Bibliotece Śląskiej odbył się Kiermasz Rękodzieła Artystycznego Osób Niepełnosprawnych. Przedmioty zostały wykonane przez uczestników warsztatów terapii zajęciowych oraz podopiecznych środowiskowych domów samopomocy z województwa śląskiego. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Zachęcamy do udziału w takich inicjatywach. Środki uzyskane przez placówki zostaną przeznaczone w całości na zakup materiałów dla uczestników warsztatów.Katowice na 102.2 FM

Wielki Brat w lesie? Nadleśnictwo Rudy Raciborskie na terenie 18 tysięcy hektarów lasu ukryło foto-pułapki. Są to kamery rejestrujące obraz w dzień i w nocy. Postanowiliśmy wybrać się do lasu i poszukać elektronicznych urządzeń. Pomagał nam w tym leśniczy Gabriel Tworuszka.


Foto-pułapki mają pomagać, ale także pozwalają podpatrywać życie w lesie. Do lasów wokół Rud Raciborskich z pewnością warto się wybrać, by zobaczyć m.in. jak odradza się las po największym w historii tej części Europy pożarze z 1992 roku.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

W ścisłym finale ogólnopolskiego konkursu na Wójta Roku znalazł się gospodarz gminy Jasienica w powiecie bielskim. Ponadto relacja z 22. międzynarodowego konkursu pt. "Mieszkam w Beskidach", na który wpłynęło ponad 7 tysięcy prac plastycznych z Polski, Czech i Słowacji.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Ośrodek Wychowawczo-Rewalidacyjny Polskiego Związku Niewidomych w Częstochowie ma nową siedzibę. Przeniósł się z budynku przy al. Wolności 20, który był już w fatalnym stanie do nowych pomieszczeń przy al. Pokoju 13. Ośrodek działający od 1994 roku w Częstochowie opiekuje się dziećmi i młodzieżą z powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego. Uczy samodzielności i aktywności w życiu. Teraz zajęcia odbywają się w warunkach na miarę XXI wieku. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl