Tramwaje na południe Katowic. Rezerwiści w wojsku. Rekord w kulaniu klusek.

Zgodnie ze styczniową zapowiedzią prezydenta Katowic Marcina Krupy powstanie szybka linia tramwajów na południe miasta. Linia ta swoim zasięgiem obejmie dzielnice takie jak Brynów, Ochojec czy Kostuchna. Ogłoszono już przetarg, teraz czekać trzeba na wyłonienie wykonawcy studium przedprojektowego. Koniec inwestycji planowany jest na 2018 lub 2019 rok. Konsultacje odbędą się od 13 kwietnia w czterech miejscach: w Liceum Ogólnokształcącym nr 5 im. Broniewskiego, w Szkole Podstawowej nr 27 na osiedlu Odrodzenia, w Gimnazjum nr 19 przy ul. Spółdzielczości, a także w Centrum Sportowym "Bażantowo". 


 

Ponad 500 rezerwistów uczestniczy właśnie w ćwiczeniach wojskowych w Tarnowskich Górach. Niektórzy słowo „baczność” usłyszeli po raz pierwszy od kilkunastu lat. Jak idą im ćwiczenia i czy wojsko mają we krwi – sprawdzała nasza reporterka Monika Krasińśka.


 

14 tysięcy 141 klusek śląskich "ukulano" w Zabrzu. W Zespole Szkół Spożywczych i pobliskiej restauracji pobito w ten sposób rekord Polski. Zostanie on wpisany do Księgi Rekordów Polski i Osobliwości. Ugotowane i polane sosem trafiły potem do mieszkańców osiedla, na którym znajduje się szkoła. Ostatnia kluskę dołożyła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.Katowice na 102. 2 FM

W Miasteczku Śląskim powstaje, a właściwie jest rewitalizowany Park Miejski. Chociaż najstarsi mieszkańcy z pewnością pamiętają urokliwe, nieco dzikie miejsce przy ulicy Rubinowej, to jednak od dłuższego czasu teren był zrujnowany. Teraz się to zmienia. O inwestycji za prawie milion złotych nasza reporterka rozmawiała z burmistrzem Krzysztofem Nowakiem i mieszkańcami.


W Tarnowskich Górach rozpoczyna się II edycja Annum Festivalu. W tym roku będzie gościł także w Chorzowie. Dlaczego ten festiwal jest tak niezwykły i na jakie koncerty można się będzie wybrać, o tym z dyrektorem artystycznym festiwalu Zygmuntem Magierą rozmawia Joanna Opas.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Nowa placówka Straży Grancznej w Bielsku-Białej została utworzona na bazie zlikwidowanych siedzib w Żywcu i Cieszynie.W rozmowie z komendantem Głównym Straży Granicznej, gen. Dominikiem Traczem, dowiemy się o wzmożonych kontrolach na zewnętrznych i wewnętrznych granicach Unii Europejskiej. Ponadto wywiad z Rafałem Haratykiem z Bielska-Białej, który jako pierwszy Polak bedzie walczył w ramach miedzynarodowej organizacji walk MMA.


 

Czestochowa na 98.4 FM

W ubiegłym tygodniu na jednym z przystanków autobusowych w Częstochowie pobity został Jakub cierpiący na porażenie mózgowe. Napastnik tak mocno kopał mężczyznę, że złamał mu nogę, co nie pozwala Jakubowi na realizowanie codziennych czynności i pasji. To całkowicie skomplikowało życie zarówno poszkodowanego, jak i jego mamy, która od 20 lat opiekuje się nim sama. Sprawca napadu został zatrzymany i przyznał się do winy. W związku z tym zdarzeniem środowiska opiekujące się osobami niepełnosprawnymi zwracają uwagę na negatywne zachowania społeczeństwa wobec nich. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl