Gogle Cmoar. Utrudnienia w Katowicach. Plac Kwiatowy.

Świat wirtualny ma w małym palcu, teraz ma szansę zaistnieć w wielkim świecie biznesu. Miał pomysł, marzenia i postanowił wdrożyć je w życie. Damian Boczek z Mikołowa stworzył gogle Cmoar do wirtualnej rzeczywistości. Wynalazkiem interesują się największe światowe marki, takie jak Samsung czy Oculus. Do gogli wkładamy telefon i dzięki różnym aplikacjom w telefonie przenosimy się do wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie będzie dostępne w czerwcu tego roku. Póki co gogle Cmoar to polska marka z Mikołowa, ale negocjacje z największymi rekinami wirtualnej rzeczywistości trwają.


 

Katowicki rynek jest powoli oddawany do użytku, niedawno odsłonięto Plac Kwiatowy. Kilkadziesiąt metrów od tego miejsca trwa jednak duży remont. Ze względu na budowę centrum handlowego przebudowywana jest ul. Piotra Skargi, skąd odjeżdża wiele autobusów. Z kolei przy bloku mieszkalnym "Superjednostka" powstaje całkowicie nowa ulica. Wszystko to ma usprawnić ruch w centrum Katowic. Zanim jednak do tego dojdzie, mieszkańcy muszą zmagać się z wieloma utrudnieniami.


 

Z mikrofonem przespacerujemy się teraz po otwartym w zeszłym tygodniu Placu Kwiatowym, który jest częścią katowickiego rynku. Ławeczki, fontanna, klomby kwiatowe, drzewa, a także przeszklone pawilony ze ścianami ozdobionymi kwiatami. Nocą cały plac jest klimatycznie podświetlony. Nasza reporterka Joanna Opas postanowiła podczas swojego spaceru przyjrzeć się dokładniej temu, co powstało w śródmieściu i zapytać przy okazji mieszkańców o zdanie na temat nowej inwestycji. Gotowy jest także plac przed Teatrem Śląskim. Reszta ma być gotowa do końca sierpnia i oddana do użytku na urodziny Katowic.Zawiercie na 102.2 FM

Na rynku komputerowym pojawiła się nowa gra. Gra edukacyjna. Jej autorami jest grupa uczniów I LO w Zawierciu. To oni przez kilka miesięcy pod nadzorem swoich nauczycieli opracowali grę, w której łączą historię z rozrywką. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji "Zwolnieni z teorii”.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Patrząc za okno np. w Katowicach, trudno uwierzyć, że w Beskidach po świętach w wielu miejscach można jeszcze szusować na nartach. Raport z nartostrad w Wiśle, ponadto informacje o wiosennych przeglądach kolejek linowych w górach oraz zaproszenie na koncert najlepszej gitarzystki świata Jennifer Batten w Bielsku-Białej. Legendarna gitarzystka, przez 10 lat współpracowała z królem popu Michaelem Jacksonem.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Ceny niektórych produktów rolnych na wiosnę są mniejsze niż jesienią. Dlaczego? Bo poprzedni rok był urodzajny a rynek zbytu się kurczy. Rolnicy, na przykład z okolic Kłobucka, narzekają a konsumenci milczą. A jaki będzie rok obecny?INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl