Publiczność tenisowa. Akcja dla młodzieży. Sprzęt od WOŚP.

"Będąc na trybunach wyłącz lub wycisz telefon, a ze zmianą miejsca poczekaj do zakończenia seta lub nieparzystego gema" – to tylko niektóre z zasad regulaminu kibica, który obowiązuje podczas rozgrywanego w stolicy województwa tenisowego turnieju Katowice Open. Etykieta obowiązująca publiczność tenisową wymaga zachowania znacząco różniącego się od tego, jakie przystoi kibicom chociażby podczas meczów piłki nożnej. Dlaczego podczas wymiany piłki należy zachować bezwzględną ciszę? Jak zachowują się kibice w katowickim Spodku?


 

To, że warto oddawać krew jest jasne. Jednak jeśli chodzi o oddawanie szpiku, już takiej pewności nie ma. Z roku na rok dawców krwi przybywa, bazy potencjalnych dawców szpiku też powoli się zapełniają. Jednak jak przychodzi co do czego, i znajduje się już tego genetycznego bliźniaka, to często dawcy, z różnych powodów, rezygnują. Aby do takich sytuacji nie dochodziło, należy informować i tłumaczyć kandydatom, jak dużą odpowiedzialność na siebie biorą, odpowiedzialność za ludzkie życie. Po raz czwarty uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu mogli oddać krew i zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. W placówce zorganizowano akcję edukacyjną mającą uświadamiać młodzież, że warto pomagać. Akcja przeprowadzana jest w placówce już po raz czwarty. Do tego czasu, w bazie potencjalnych dawców szpiku, zarejestrowało się 140 osób. Wynik na dzisiaj to trzynaścioro zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku i niemal dziesięć litrów krwi. Jeśli ktoś chciałby podobną akcję zorganizować w swoim miejscu pracy bądź szkole zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.rckik-katowice.pl. Tam dostępne są wszelkie potrzebne informacje.


 

Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii wzbogaciło się o nowy sprzęt medyczny. Urządzenia pozwalające lepiej diagnozować i leczyć małych pacjentów przekazali Jurek i Lidia Owsiakowie, a udało się je kupić za środki zebrane podczas przedostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chorzów już nieraz gościł wojewódzkie finały Orkiestry. Katowice na 102.2 FM

W Bieruniu rozpoczynają się konsultacje dotyczące tzw. "Paciorkowców". To teren w Bieruniu należący niegdyś do Kompanii Węglowej. W przeszłości miał tam powstać park czy tory dla żużlowców, na razie się nie udało. O przyszłości Paciorkowców mowa będzie jutro "Remizie" o godzinie 16:00. 


MZK tychy od 1 maja będzie oferowało bilety ważne na 5 minut. Czy to rewolucja czy może zabieg marketingowy? A inne nowości przygotowane przez MZK to m.in. dwa nowe bilety okresowe, obniżka cen biletów uprawniających do przejazdu linią przyspieszoną a także rozszerzenie zakresu obowiązywania wszystkich biletów okresowych także o linie dodatkowe.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Wiosenna aura zachęca nas do spędzania coraz więcej czasu na łonie przyrody, które jest naturalnym środowiskiem dla wielu zwierząt. Pamiętając, że człowiek nie nauczy zwierzęcia samodzielnego życia, czasami stajemy przed dylematem: pomóc czy zostawić w spokoju ranne zwierzę czy pisklę? Opowie o tym fachowiec ze schroniska Mysikrólik.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Czy otwierana dziś w Częstochowie Polsko-Japońska fabryka żywności daje miastu szanse na rozwój gospodarczy, a mieszkańcom nowe miejsca pracy. Japońska Firma Ajinomoto wraz z częstochowskim Jawo produkować będą mrożoną żywność, która trafiać będzie na rynek Unii Europejskiej. Czy Częstochowa i jej mieszkańcy na tym skorzystają?INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl