Pij kranówkę. Burmistrz sprząta. Smoleńsk.

W Dąbrowie Górniczej rusza akcja promująca tamtejszą wodę z kranu. Wodę, która królować będzie na niedzielnym półmaratonie. O co chodzi? To w Dąbrowskich Wodociągach sprawdzała nasza reporterka Gabriela Kaczyńska, rozmawiając m.in. z prezesem zarządu Andrzejem Malinowskim.


 

 

Już od kilku lat burmistrz Żywca osobiście zachęca do sprzątania miasta. Zaapelował także do swoich pracowników oraz mieszkańców o przeprowadzenie generalnych porządków.


 

 

Razem a jednak osobno. Wszyscy dziś, po raz kolejny, wspominamy te tragiczne wydarzenia sprzed 5 lat. W  katastrofie prezydenckiego samolotu zginęło 96 osób. O wszystkich dziś pamiętano.Katowice na 102.2 FM

Na tę inwestycję mieszkańcy Rokitna Szlacheckiego czekali od kilkudziesięciu lat. Chodzi o budowę chodnika, który powstaje przy głównej, bardzo ruchliwej drodze łączącej Gminę Łazy z Gminą Ogrodzieniec.


Czy szlaki turystyczne przygotowane są do wiosennego sezonu? O tym m.in. z Wojciechem Dziąbkiem z Jurajskiej Organizacji Turystycznej rozmawia Gabriela Kaczyńska.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

W Cieszynie rozpoczyna się Miedzynarodowy Konkurs Duetów z Harfą, pod patronem Radia Katowice. O tym niszowym instrumencie, o konkursie i koncercie Urszuli Dudziak opowie prof. Ewa Jaślar-Walicka. Ponadto o przyszłości dworca autobusowego w Skoczowie i zaproszenie na inaguracje wiosennego sezonu nordic walking w klubie Włóczykije.


 

Częstochowa na 98.4 FM

10 kwietnia nie sposób nie wspomnieć o ofiarach katastrofy smoleńskiej i o zbrodni katyńskiej. Ponadto kino seniora w Częstochowie obchodzi mały jubileusz. Działa już piąty rok i cieszy się dużym zainteresowaniem. Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie proponuje ciekawe filmy, seanse w godzinach, które seniorom odpowiadają. Ta propozycja to strzał w dziesiątkę.
Odwiedzimy także częstochowski teatr tuż przed piątą w tym sezonie premierą. Przedstawienie Trener życia reżyseruje Wojciech Malajkat. W sztuce zagra m.in. częstochowianin Sambor Czarnota, aktor, który gra na scenach w Łodzi, Warszawie i Wrocławiu.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl