Mieszkania w szkole. Jarmark wiedzy. Zmiany w Wesołym Miasteczku.

Trwa Studencki Festiwal Nauki. W ramach tego wydarzenia dziś na katowickim Rynku odbył się Jarmark Wiedzy. Studenci kół naukowych z różnych śląskich uczelni prezentowali naukę w dość oryginalny sposób. W ramach festiwalu jutro odbędą się wykłady dla wszystkich. Ale nie takie zwykłe wykłady, bo na dworcu PKP w Katowicach. 


 

Śląskie Wesołe Miasteczko czekają duże zmiany. W Parku Ślaskim podpisano dzisiaj kontrakt ze słowackim operatorem usług turystycznych, jednym z największych w Europie Centralnej. Firma Tatry Mountain Records jest m. in. operatorem Aquaparku Tatralandia oraz trzech ośrodków narciarskich, w tym Ośrodka Narciarskiego Czyrna-Solisko w Szczyrku. Nowy zarządca ma trudne zadanie, z podupadającego smutnego "wesołego miasteczka" chce zrobić park zabaw na miarę włoskiego Gardalandu. Co na temat nowego zarządcy sądzą mieszkańcy naszego województwa i jakie mają oczekiwania względem nowego lunaparku? Sezon w śląskim lunaparku startuje już 1 maja. Ceny biletów mają pozostać na tym samym poziomie co w poprzednim roku. Później niewykluczone, że ceny wejściówek wzrosną, ale jak zapewnia nowy zarządca, dopóki nowe inwestycje nie będą poczynione, ceny nie będą podwyższane. Słowacka firma zainwestuje w Wesołe Miasteczko wciągu 5 lat prawie 120 milionów złotych.Katowice na 102.2 FM

Siłownie na świeżym powietrzu stają się coraz popularniejsze. Także w Raciborzu w kilku miejscach pojawiły się takie urządzenia. Okazuje się, że cieszą się one sporą popularnością. Budowę kolejnych siłowni pod chmurką zapowiada prezydent Raciborza Mirosław Lenk. Siłownie w zależności od przeznaczenia mają rożną formę i wielkość. Różnią się oczywiście sprzętem i jego ceną. 


Zestawy full to np. 14 stanowisk do ćwiczeń oraz tablice informacyjne. Polecane są szczególnie do parków, skwerów miejskich oraz wszelkich miejsc gdzie przebywa ją duże ilości ludzi. Zestaw mini to tańsza oferta da mniej uczęszczanych miejsc. Specjalne siłownie przygotowywane są także dla seniorów. Wszystko należy odpowiednio dostosować do miejsca i mieszkańców danej dzielnicy, którzy pragną skorzystać z takiego miejsca. 


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Jedyna gmina w górach, która od kilkudziesięciu lat obchodzi Święto Morza – Czernichów nad Jeziorem Międzybrodzkim. Woda, lasy, góry, szybowce i lotnie oraz unikatowa elektrownia na górze Żar, o tym wszystkim w rozmowie z wójtem Adamem Kosem.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Po raz pierwszy w historii częstochowskiego samorządu mieszkańcy miasta złożyli wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych. Konsultacje dotyczyć mają planowanej budowy przedłużenia ulicy Racławickiej do Staszica w centrum miasta. Inwestycja wywołuje dyskusje, a także protesty właścicieli prywatnych garaży, które mają być wyburzone tak, by poprowadzić planowaną drogę. Jaką rolę pełnią konsultacje społeczne, czy pomagają w podjęciu ostatecznej decyzji? INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl