Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Więźniarki. Pan Piotr. Dzień Tańca.
29.04.2015
16:45:00

70 lat temu oswobodzono więźniów z obozu koncentracyjnego w Ravensbrück. W czasie II wojny światowej przybywało tam 132 tys. kobiet i dzieci, z których blisko 92 tys. zginęło. Polek było tam około 40 tys., te które przeżyły są okaleczone, choć jak same mówią, jedynie ciałem, ale nie duszą. Aby upamiętnić te wydarzenia w Rudzie Śląskiej odbyła się finałowa gala Ogólnopolskiego Konkursu "W Kregu Poezji i Prozy Lagrowej więźniarek z Ravensbrück", na której był Łukasz Szwej.


 

Wstrząsająca interwencja reporterki Radia Katowice u pana Piotra z Piekar Śląskich. Chory 54-latek ma problemy z chodzeniem i z mową. Stracił pracę, odsunęła się od niego rodzina. Teraz Spółdzielnia Mieszkaniowa zamierza zlicytować mu mieszkanie, bo je zadłużył. Licytacja mieszkania pana Piotra odbędzie się jutro. Sprawą zajęła się Ewelina Kosałka-Passia. 


 

Międzynarodowy Dzień Tańca ustanowiony został w 1982 r. przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego przy UNESCO. Tancerze z Teatru Rozbark postanowili uczcić swoje święto w typowy dla nich sposób, czyli tańcząc i to nieprzerwanie przez 15 godzin. Każdy, kto lubi taniec, może przyjść i dołączyć do bytomskich artystów. Nawet jeśli nie czuje się lwem parkietu, bowiem organizatorzy przygotowali specjalne pokazy, na których będzie można podpatrzeć mistrzów i czegoś się nauczyć. Taneczne atrakcje na dziedzińcu przed budynkiem teatru Rozbark potrwają do godziny 22:00. Jak idzie tańczącym sprawdzała nasza reporterka Marta Dobrowolska.


 


Częstochowa ma 98.4 FM

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca. Przy tej okazji rozmawiamy o emeryturach dla tancerzy. Reforma emerytur zakłada, że tancerz powinien pracować na scenie do 67 roku życia, z ewentualną możliwością pięcioletniej wcześniejszej emerytury pomostowej. Czy można wyobrazić sobie 62-letnią baletnicę, pyta w Zespole Pieśni i Tańca Śląsk, Piotr Pagieła.


 

Katowice na 102.2 FM

Knurów, 40-tysięczne miasto w powiecie gliwickim, w dalszym ciągu kojarzone jest przede wszystkim z górnictwem, chociaż wiele robi, aby zmienić ten obraz. Nasz reporter znalazł tam dwa miejsca, które rzadko trafiają na czołówki doniesień medialnych, mimo, że wiele się w nich dzieje. Jedno i drugie może być w pewnym sensie sposobem na życie i to dla ludzi bardzo młodych, którzy dopiero nabierają życiowego doświadczenia, lecz również dla dorosłych, ale często przez życie doświadczonych. W Knurowie uczył się tańca i maszkiecił Sławomir Herman.




Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA