Bytomskie parki. Szkoła. Konkurs dla przedszkolaków.

Od ubiegłego roku w trzech zabytkowych bytomskich parkach, a także na miejskich skwerach trwają prace rewitalizacyjne. Porządkowana jest zieleń, powstają nowe alejki i place zabaw. Dzisiaj miejsca te zostaną oddane do użytku. Jak się okazuje, Bytom zielenią stoi. W rankingu stworzonym w oparciu o dane Głównego Urzędu Statystycznego Bytom zajmuje 21. miejsce wśród największych polskich miast z najwyższym odsetkiem terenów zielonych. O rewitalizacji zieleni opowiadała Krystyna Ostrowska z Zarządu Zieleni Miejskiej I Gospodarki Komunalnej w Bytomiu. 


 

Mamy nowego dyrektora, taka informacja wywołała spore zamieszanie w jednej z sosnowieckich szkół. Podczas "śniadania prasowego" prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński poinformował o zmianach kadrowych w placówkach oświaty. Informacja pojawiła się w mediach i tym samym na stronach internetowych. Podczas lekcji odczytali ją uczniowie. Rada pedagogiczna i sami uczniowie wystosowali apele i list do prezydenta. W sierpniu kończy się kadencja pani dyrektor w zespole szkół numer 3 w Sosnowcu, w konkursie nie wyłoniono nowego dyrektora, w związku z czym prezydent ma prawo wybrać dowolną osobę na to stanowisko. Problem w tym, że pierwszym źródłem informacji był Internet. 


 

Ile skrzydeł tworzy pomnik Powstańców Śląskich oraz w jakim katowickim parku stoi słynna wieża spadochronowa? Między innymi na te pytania musiały dziś odpowiedzieć przedszkolaki w Katowicach. W placówce nr 34, na katowickim osiedlu Tysiąclecia, odbył się bowiem międzyprzedszkolny konkurs "Katowice - szlakiem architektury". Celem odbywającego się już po raz 8. konkursu jest poszerzenie wiedzy przedszkolaków o własnym regionie i mieście. Czy by zyskać władzę czy wiedzę warto jest wiedzieć coś o swoim mieście. Ty bardziej, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Katowice na 102.2 FM

Powstało w 2010 roku i ma ponad 160 hektarów. Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, to wyjątkowy ogród, który warto odwiedzić właśnie teraz, wiosną, zachęca Hubert Kretek, dyrektor Arboretum w Raciborzu, w rozmowie z  Łukaszem Kwaśnym.


Po powstającym w Aborteum grodzie oprowadzają Łukasza Kwaśnego pracownik Arboretum, Piotr Kolarczyk i Hubert.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Po półrocznej przerwie do skoczowskiego kościoła pw. św. ap. Piotra i Pawła powrócił obraz Matki Boskiej Skoczowskiej po tym, jak w ubiegłym roku nieznany sprawca uszkodził płótno. Obraz już jest w kościele. Ponadto w tygodniu bibliotek zajrzymy do Wisły, gdzie odbędzie się spotkanie z autorką pierwszego polskiego kryminału, którego akcja toczy się w Wiśle.


 

Częstochowa na 98.4 FM

W ostatnich dniach obchodzono 70. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. Stowarzyszenie Historyczne Reduta Częstochowa od początku kwietnia pracuje nad przywróceniem do oryginalnego stanu schronu znajdującego się przy ulicy Radomskiej. Schrony są przede wszystkim sprzątane z tego, co przez lata znosili tam ludzie nieszanujący historii i odmalowywane. 


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl