Foteliki. Rajd.

Zgodnie z unijną dyrektywą dziś weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. O czym pamiętać zanim wybierzemy się w podróż wraz z dzieckiem? Za nieprzestrzeganie prawa w tym zakresie grozi mandat w wysokości 150 zł i 6 pkt karnych. Grozi też jednak o wiele więcej, utrata zdrowia lub życia dziecka. I o tym pamiętajmy. Nagranie przygotował Łukasz Szwej.


 

 

O tym, że sport zbliża ludzi, wiadomo nie od dzisiaj. W Bytomiu mieliśmy tego kolejny przykład. W zorganizowanym na miejskim rynku rajdzie rowerowym wzięli udział mieszkańcy i młodzież niepełnosprawna. Było to możliwe dzięki specjalnym rowerom trójkołowym, które Polski Czerwony Krzyż przeznaczył do dyspozycji uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Bytomiu. Organizatorzy zapewniają, że to nie ostatnia taka akcja. Mamy nadzieję, że liczba rowerów dla niepełnosprawnych wzrośnie i już nie ośmioro, a znacznie więcej uczniów będzie mogło z nich korzystać.Katowice na 102.2 FM

Już jutro rozpoczyna się w Kaletach Święto Zielonej, jednej z dzielnic miasta, podczas której oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon turystyczny. O imprezie nasza reporterka rozmawia z Radosławą Radziwończyk-Gabryś ze Stowarzyszenia Nasze Kalety, które współorganizuje święto oraz z Agnieszką Kwoką z tamtejszego Urzędu Miasta. A warto zaznaczyć, że święto odbędzie się już po raz piąty.Nie tylko święto Zielonej to okazja, by cieszyć się przyrodą Kalet. Już wkrótce mieszkańcy wzbogacą się o kolejną atrakcję. Na stawach nieopodal starej tzw. papierni powstaje bowiem Ichtiopark. Jak będzie wyglądał i co na temat inwestycji sądzą mieszkańcy?


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Jubieusz 25-lecia działalności obchodzi Śląskiego Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu. Zdradzimy także szczegóły ciekawego programu Nocy Muzeów w Galerii Bielskiej BWA. Ponadto o prestiżowym Biegu Fiata w Bielsku-Białej.

 

Częstochowa na 98.4 FM

W Kamienicy Polskiej działa Muzeum Regionalne, w którym oglądać można unikatowe maszyny tkackie z XIX i XX wieku. Warsztaty tkackie, kołowrotki i krosna przekazali muzeum mieszkańcy. W ten sposób przypominana jest historia Kamienicy Polskiej, która w pierwszej połowie XIX wieku obok Częstochowy i Łodzi była dobrze prosperującym ośrodkiem tkackim. Muzeum Regionalne w sobotę otwiera szeroko drzwi dla zwiedzających. Na fanów Nocy Muzeów i zwiedzania wystaw także nocą czeka również Muzeum Częstochowskie. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl