Olimpiada seniorów

fot. Gabriela Kaczyńska

Pod dwa tysiące seniorów uczestniczy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Uniwersytetów Trzeciego Wieku zorganizowanej w Łazach.

Zawodnicy przyjechali z całej Polski, od Kołobrzegu po Przemyśl. Seniorzy konkurują w 10 dyscyplinach, m.in. w pływaniu, tenisie stołowym, rowerach przełajowych, lekkoatletyce, kajakarstwie, strzelectwie oraz w brydżu i szachach. Zawodnicy podzieleni są na płeć i grupy wiekowe: 50+, 60+, 70+ i 80+.


Olimpiada 50+ w Łazach to największe tego typu wydarzenie w kraju oraz Europie. W ten jeden dzień Łazy zamieniają się w wioskę olimpijską.

— Zawody to okazja nie tylko do sportowych zmagań, ale możliwość spotkań i poznania Jury Krakowsko-Częstochowskiej — podkreśla Burmistrza Łaz Maciej Kaczyński.


Ogólnopolska Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku odbywa się w Łazach po raz 7. Impreza ta jest jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z obchodami 40-lecia powstania pierwszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Polsce. Olimpiada posiada opatentowane logo, flagę, a płomień pochodzi z Olimpu.

Ogólnopolskiej Olimpiadzie Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Łazach patronują m.in. : Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Minister Pracy i Polityki Społecznej, Rzecznik Praw Obywatelskich, Marszałek Województwa Śląskiego, Wojewoda Śląski, a także Polskie Radio Katowice.

Autor: Gabriela Kaczyńska