UŚwiadamiamy: Zmień się na lata!

Nowa akcja społeczna Uniwersytetu Śląskiego, która ma propagować zdrowy styl życia, właściwe odżywanie oraz regularne korzystanie z badań profilaktycznych i rehabilitacji, rusza pod hasłem "UŚwiadamiamy: Zmień się na lata!".

Oprócz licznych prelekcji dotyczących zdrowia, można wziąć udział w wakacyjnych metamorfozach, maratonie fitness czy grach i zabawach. Ponadto przewidziano warsztaty kulinarne, a chętni mogą zmierzyć ciśnienie i poziomu cukru, a także skorzystać z porad dietetyków, rehabilitantów, czy trenerów fitness.

Jak mówi profesor Wiesław Banyś, rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, uczelnia nieprzypadkowo włączyła się w akcję.


Partnerem akcji "Zmień się na lata" jest Szpital Zakonu Bonifratrów w Katowicach. Jak mówi Maria Janusz, dyrektor szpitala, akcje profilaktyczne nie ograniczą się do dzisiejszego wydarzenia.


Finał akcji zaplanowano na godzinę 15:30, jej celem jest wyrobienie w studentach i pracownikach uniwersytetu nawyku wykonywania badań lekarskich, uprawiania sportu i komponowania pełnowartościowych posiłków.

Autorzy: Dawid Damszel, Joanna Opas