Piękne czytanie. Plaża w szpitalu.

W Biblioteki Śląskiej odbył się 27. Rejonowy Konkurs Pięknego Czytania Szkół Specjalnych. Uczniowie z 8 szkół specjalnych naszego regionu rywalizowali między sobą, choć przecież nie to jest najważniejsze i oby takich konkursów jak najwięcej. Niejednokrotnie to właśnie dzieci z dysfunkcjami dają przykład, jak w naszym świecie żyć. Konkurs obserwował nasz reporter Łukasz Szwej.


 

Ponad 20 kilogramów piasku, dmuchane materace i lemoniada – w takim klimacie Fundacja Iskierka pomaga dzieciom. Na oddziałach onkologicznych na Śląsku, dla chorych dzieci, wolontariusze z Iskierki organizują "plażowanie". Zabawa rozpoczęła się dziś w Szpitalu Klinicznym w Zabrzu. Przez kolejne 3 dni, wolontariusze odwiedzą inne szpitale na Śląsku. To inauguracja wakacyjnej akcji charytatywnej. Plażę odwiedziła Agnieszka Niewolańska.


 


Częstochowa na 98.4 FM

W Częstochowie ruszył nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Naukę w gimnazjach kończy ponad 1690 uczniów w Częstochowie, a w powiecie częstochowskim ponad 1200. Dla absolwentów gimnazjów, w liceach, technikach i szkołach zawodowych przygotowano około 3900 miejsc. Oznacza to, że każdy znajdzie szkołę dla siebie – tylko jaką wybrać? Liceum, technikum czy szkołę zawodową? Przed gimnazjalistami trudna decyzja. Czy ktoś im pomaga w wyborze odpowiedniej szkoły i na ile ważne są spotkania z doradcami zawodowymi sprawdzała Izabela Czerczer.


 

Katowice na 102.2 FM

Budżet obywatelski staje się coraz bardziej popularny w wielu miastach. Pozwala nie tylko zrealizować inwestycje, które zdaniem mieszkańców są potrzebne, ale przede wszystkim pozwala pobudzić aktywność obywatelską. Nie inaczej jest w Tarnowskich Górach, gdzie mieszkańcy mogą składać wnioski ze swoimi projektami. To nie pierwszy raz, gdy miasto daje tarnogórzanom taką możliwość. O budżecie partycypacyjnym i pomysłach na inwestycje, z wiceburmistrzem Piotrem Skrabaczewskim i mieszkańcami rozmawia nasza reporterka Joanna Opas.


 

Od kilku dni mieszkańcy Tarnowskich Gór mogą składać wnioski o dofinansowanie do termomodernizacji w swoich nieruchomościach. Jak się okazuje, zainteresowanie jest spore. O to gdzie składać wnioski i jaką dopłatę można uzyskać, nasza reporterka Joanna Opas spytała Adama Mrugacza, naczelnika wydziału ochrony środowiska tarnogórskiego magistratu.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl