Jarmark francuski. Kampania wyborcza.


W Katowicach stanął jarmark francuski.
Można tam znaleźć ponad ponad 80 odmian francuskich serów, kilkadziesiąt odmian win. Dostępne jest również stoisko z świeżo wypiekanym pieczywem, perfumami, tkaninami, marsylskim mydłem i innymi artykułami rodem prosto z Francji. Jarmark będzie dostępny jeszcze do niedzieli.


 

Dziś ostatni dzień kampanii wyborczej. O głosy wyborców walczy urzędujący prezydent Bronisław Komorowski i kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda. Jaka była ta kampania? O północy rozpocznie się cisza wyborcza, która zakończy kampanię wyborczą. Potrwa do godziny 21:00 w niedzielę, kiedy zamknięte zostaną lokale wyborcze.Katowice na 102.2 FM

wp_20150521_001_120_01Mają znajomych na całym świecie, mogą rozmawiać z nimi codziennie, choć niektórych nigdy nie widzieli. Udało im się także porozmawiać z załogą stacji kosmicznej. O kim mowa? O członkach SP9PKS, czyli Mikołowskiego Klubu Krótkofalowców.


Członków Mikołowskiego Klubu Krótkofalowców będzie można spotkać jutro w Gostyni. Przy okazji rekonstrukcji Bitwy Wyrskiej będą oni mieli swoje stanowisko. A co jeszcze będzie się działo w ramach tego wydarzenia? Bitwa Wyrska w Gostyni rozpocznie się jutro o 13:30. Oprócz inscenizacji walk będzie można zobaczyć schron bojowy „Sowiniec” z 1939 r., stanowiska Grup Rekonstrukcji Historycznej czy wystawę sprzętu wojska.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

W Wiśle rozpoczyna się X Ogólnopolski Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych. To impreza sportowa skierowana do młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną z całego kraju. Ponadto zaprosznie na imprezę taneczną, Puchar Polski w Tańcu Nowoczesnym. Będzie także o obchodach 20. rocznicy wizyty Ojca Świetego, Jana Pawła II na Podbeskidziu.


 

Czestochowa na 98.4 FM

Przyszłość Liceum im. Juliusza Słowackiego to w Częstochowie temat numer jeden. Dlaczego? Bo prawdopodobnie czeka je przeprowadzka. To najstarsze w Częstochowie liceum, ma ponad 100 lat, a budynek w którym się mieści wymaga ze względów bezpieczeństwa pilnego remontu. Zdaniem władz miasta, żeby remont przeprowadzić, trzeba szkołę przenieść do innego budynku. Szkoła nie chce przeprowadzki. Uczniowie, nauczyciele i rodzice przyszli na sesję Rady Miasta, domagając się wyjaśnień. Pełna emocji dyskusja trwała kilka godzin. totliwości 98,4 o 16.40 zapraszają Izabela Czerczer i Krzysztof Słabikowski.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl