Gołębica

Bohaterką dzisiejszej audycji jest Lída Baarová, czeska aktorka, znana głównie  z romansu z  Josephem Goebbelsem. Była kochliwa i kochana przez mężczyzn, myślała, że te znajomości pomogą jej w karierze aktorskiej. I tak było. Do czasu, gdy Goebbels został ostro skrytykowany za ten romans przez samego Adolfa Hitlera. Kariera Lidy załamała się, a po wojnie już nigdy nie zaświeciła jej gwiazda pełnym blaskiem na ekranach kinowych. O miłościach Lidy Baarovej w audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka zatytułowanej "Gołębica" opowiada Mariusz Szczygieł. Audycje zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?