Brakuje lekarzy. Śniadanie pod chmurką. W obronie teatru.

Brakuje lekarzy specjalistów, a ci pracujący są coraz starsi, alarmuje Izba Lekarska. Młodzi medycy wyjeżdżają za granicę nie tylko pracować, ale i szkolić się. W Polce bardzo trudno bowiem zrobić specjalizację. Do naszego kraju i regionu przyjeżdżają medycy zza granicy, ale nie są oni w stanie wypełnić powstałej luki.


 

Koce, babeczki i kawa, z inicjatywy studentów Uniwersytetu Śląskiego każdy przechodzień mógł dzisiaj poczuć się jak w parku. Jest jednak coś, co odróżnia to wydarzenie od zwykłego pikniku. Pod pretekstem wspólnego śniadania młodzi socjolodzy spotkali się, aby rozmawiać o przestrzeni miejskiej. Razem z mieszkańcami i studentami Studiów Miejskich Uniwersytetu Śląskiego przestrzeń Placu Kwiatowego oswajała nasza reporterka Martyna Masztalerz.


 

„Po długich i ciężkich cierpieniach, na naszych oczach umiera jedyny w Zagłębiu Teatr dla dzieci i młodzieży. Umiera teatr z bez mała wiekową tradycją”. To fragment apelu w obronie Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Dziś mieszkańcy i aktorzy pikietowali Starostwo Powiatowe W Będzinie, ponieważ powiat wypowiedział umowę z Urzędem Miasta w Będzinie, dotyczącą dotowanie teatru. Starostwo tłumaczy, że ma blisko 10 milionów długu i musi dotację okroić, a decyzja o zerwaniu umowy zapadła tylko i wyłącznie dlatego, że była ona wadliwa prawnie. W najbliższym czasie ma zostać podpisana nowa, zostanie, jeśli tylko powiat i miasto zdecydują się zasiąść, razem do stołu.Katowice na 102.2 FM

Będzie o bieganiu, ofercie gminnego ośrodka sportu, promocji i rekreacji, integrowaniu miejscowego środowiska i nowinkach historycznych.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

W szkole niepublicznej Odyseja w Strumieniu nie ma dzwonka i zadań domowych, ale są mundurki. Już niebawem będzie też karuzela. To z kolei tytul wojewódzkiego konkursu wokalnego dla najmłodszych z udziałem jurora Mieczysława Szcześniaka. Przed Dniem Dziecka zaprosimy także na bajkowy Poranek muzyczny dla dzieci w Bielsku-Białej.


 

Częstochowa na 98.4 FM

27 maja uważa się za symboliczną datę narodzin polskiego samorządu lokalnego. Dokładnie 25 lat temu w Polsce odbyły się pierwsze po wojnie w pełni demokratyczne wybory do rad gmin. Dla upamiętnienia rocznicy w 2000 roku ustanowiono Dzień Samorządu Terytorialnego, obchodzony 27 maja. Rok 2015 obchodzimy jako Rok Samorządności. Ponadto odwiedzimy dziś gminę Janów, która świętuje jubileusz mszą świętą i spotkaniem osób tworzących przez 25 lat jej nowe oblicze. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl