Rasputina religia grzechu

Bohaterem dzisiejszej audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka jest Grigorij  Rasputin  – chłop rosyjski, rzekomy mnich, ale głównie faworyt rodziny cara rosyjskiego Mikołaja II. Miał ogromny wpływ na rosyjską politykę ówczesnego czasu, ale dla nas jego nazwisko głównie kojarzy się z rozpustą. O tym jak żył i co robił na dworze i z kobietami mówi dr Zbigniew Kiereś w audycji zatytułowanej "Rasputina religia grzechu". Realizacja dźwiękowa Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?