Ćwiczenia. Ostatnia tona. Katowice protestują.

Odbijanie zakładnika, strzały, wybuch i pożar, to wszystko w Zakładzie Karnym w Wojkowicach. Na szczęście to były tylko ćwiczenia. W ich ramach współdziałało kilkadziesiąt osób: ze służby więziennej, oddziałów specjalnych policji, negocjatorzy i straż pożarna. W centrum wydarzeń z mikrofonem była także nasza reporterka Dorota Stabik. 


 

Po ponad 200 latach kopalnia Kazimierz-Juliusz kończy wydobycie. Dziś  symbolicznie na powierzchnię wyjechała ostatnia tona węgla.


 

Sporo działo się podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Katowice. Na spotkaniu w Urzędzie Miasta pojawili się mieszkańcy protestujący przeciwko wycince drzew na Muchowcu, wsparci przez przeciwników budowy galerii handlowej na południu Katowic. Na zarzuty protestujących odpowiadał między innymi prezydent Katowic, Marcin Krupa. Koncentracja oponentów dwóch różnych inwestycji to dobra okazja, żeby zadać sobie pytanie: czy Katowice liczą się ze zdaniem mieszkańców?

 


Katowice na 102.2 FM

Izba Tradycji kopalni Knurów to istna perełka wśród wszelkich instytucji propagujących skarby techniki i kultury górniczej. Do tego niezwykłego miejsca wybrała się Monika Krasińska, która spotkała się tam z Bogusławem Szygułą.


W Miejskim Ośrodka Sportu i Rekreacji jutro rozpocznie się Międzynarodowy Turniej Szermierczy w formule Igrzyska Dzieci. Tuż przed tą wielką imprezą sportową z jednym z organizatorów zawodów Andrzejem Michalewiczem rozmawiała nasza reporterka.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Gościem nadchodzącej Bielskiej Sceny Piosenki Niebanalnej będzie Kuba Blokesz. Na kolejny koncert w Bielsku-Białej wprowadzi piosenkarza inicjator Sceny-Piotr Skucha. Ponadto rozmowa z malarzem Florianem Kohutem z Rudzicy przed jego niecodzienną wystawą pastelowych obrazów na tydzień przed tradycyjnym Świętem Stracha Polnego. Zaprosimy także na weekendowy zlot pojazdów zabytkowych, zorganizowany przez Towarzystwo Motoryzacyjne Zabytek ze Strumienia.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Jutro w amfiteatrze im. Czesława Niemena na Promenadzie w Częstochowie świętowany będzie Dzień Samorządu Terytorialnego. Sportowe rywalizacje, pokazy naukowe, prezentacje artystyczne. Wieczorem, od 19:00, w amfiteatrze rozbrzmiewać będą przeboje Janusza Gniatkowskiego, nieżyjącego już popularnego polskiego piosenkarza lat 50.i 60. związanego z Częstochową a potem z Porajem. Wśród wykonawców jego przebojów będzie jego żona Krystyna Maciejewska.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl