Kolejowe stypendia. Boże Ciało. Bollywood.

Końcówka roku szkolnego to zwykle początek poważnych wyborów, w tym głownie wyborów kierunków dalszego kształcenia się. Szkoły średnie ścigają się w propozycjach ofert. Od kilku lat bardzo popularne sa tzw. profile mundurowe. Niestety absolwenci tych kierunków z tego, że przez kilka lat chodzili w mundurze, nie mają tak naprawdę nic. W Łazach od września się to zmieni. Tamtejszy Zespół Szkół im. Romana Gostkowskiego podpisał właśnie umowę z PKP PLK. Zakład ten potrzebuje wykwalifikowanych pracowników, dlatego też zaczyna inwestować w uczniów. W ramach podpisanej umowy PKP PLK stypendystom gwarantują także zatrudnienie w swoim zakładzie. Z uczniami i dyrekcją szkoły Marzeną Orzoł rozmawiała nasza reporterka Gabriela Kaczyńska.


 

Jutro Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwana Bożym Ciałem. Święto obchodzone jest w Polsce od XIV wieku. Głównie kojarzy nam się z dniem wolnym i podniosłą procesją. W Katowicach przygotowania do święta idą pełną parą. Stacje, przy których będą się modlić uczestnicy pochodu, są już gotowe. Procesja Bożego Ciała wyruszy jutro sprzed kościoła Mariackiego i przejdzie ulicami: Mariacką, Francuską, Jagiellońską, przez Plac Miarki i Wita Stwosza do archikatedry. Tam arcybiskup Wiktor Skworc odprawi uroczystą Mszę Św.


 

Jak to w zwykle w filmach tego gatunku bywa, on zakochuje się w niej, potem rozkochuje ją w sobie i kończy sie happy endem. Tak też jest i tym razem... w Ogrodzieńcu dziś kręcą film romantyczny, nie chodzi o polską komedię, tylko najprawdziwszy Bollywood, z najbardziej znanym hinduskim choreografem.Katowice na 102.2 FM

Miała być nowoczesna, bezpieczna i ułatwiają życie mieszkańcom Mierzęcic. Chodzi o ulicę 21 stycznia, która łączy dwie popularne drogi krajowe Siewierz–Tarnowskie Góry oraz Siewierz–Katowice. Jak zawsze w takich sytuacjach opinie wśród mieszkańców o remoncie są różne.


Przebudowa ulicy 21 stycznia to bubel, nie ma wątpliwości wójt gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Zbliżaja się Dni Bielska-Białej i z tej okazji Golec uOrkiestra przygotowuje specjalny koncert z orkiestrą symfoniczną. Natomiast w gminie Kozy brakuje miejsc w przedszkolach, bo wbrew ogólnopolskim tendencjom przyrost naturalny jest tu bardzo wysoki.

 

 

Czestochowa na 98.4 FM

Nadzór Prawny Wojewody Śląskiego uchylił uchwały częstochowskich radnych dotyczące przyjmowania do żłobków i przedszkoli miejskich tylko szczepionych dzieci. Sprawa dotyczy dwóch uchwał. Zgodnie z nimi rodzice i opiekunowie prawni mieli przedstawiać zaświadczenia o szczepieniach dzieci przy rekrutacji do żłobków. Takie zaświadczenia miały być jednym z głównych kryteriów przy naborze do przedszkoli. Uchwały radnych wywołały dyskusje, których nie kończy decyzja Nadzoru Prawnego Wojewody Śląskiego. Rada Miasta może odwołać się od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl