Caryca

Opowieść o Katarzynie Wielkiej. Dr Zbigniew Kiereś opowie o carycy, która miała dwie namiętności. Politykę i seks. Była kobietą niezależną, brała przez całe życie to, na co miała ochotę, a miłość i erotykę uważała za coś wspaniałego. Dla swych kochanków była bardzo szczodra. Stanisława Augusta Poniatowskiego nagrodziła tronem Polski, chociaż go tym chyba bardziej  unieszczęśliwiła, bo on do tej roli absolutnie się nie nadawał. Więcej o miłościach i miłostkach Katarzyny Wielkiej w audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka zatytułowanej "Caryca". Opowiada dr Zbigniew Kieres, a  audycje zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?