Bezpieczne wakacje. Tramwaj na południe. Teatr.

Wakacje tuż, tuż. Planując wyjazd, warto sprawdzić, czego nie wolno wwozić do naszego kraju. Jakie szczepienia należy zrobić przed wyjazdem? I dlaczego w wakacje potrzeba więcej krwi? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znaleźć mogli odwiedzający deptak przy rektoracie Uniwersytetu Śląskiego. Zorganizowano tam bowiem akcję "Bezpieczne Wakacje WampirUŚ".


 

Ponad 700 mieszkańców południowych dzielnic Katowic wypowiedziało się w ankietach na temat przebiegu trasy tramwajowej. Większość z nich wyraziła aprobatę, co do utworzenia linii, która przebiegać ma przez Ligotę, Ochojec aż do Kostuchny. Dziś w miejscu, gdzie linia ma mieć swój początek, podsumowano efekty spotkań z mieszkańcami. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa linii ruszy w 2017 roku.


 

Jest szczęśliwe zakończenie dla Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Placówka nie zostanie zamknięta.  Jeszcze kilka godzin temu aktorzy przygotowywali się na najgorszą wiadomość, ale na szczęście podpisano porozumienie. Do końca czerwca będzie nowa umowa.Katowice na 102.2 FM

Tarnowskie Góry od niedawna mają prawdziwego wielkiego brata, w mieście bowiem uruchomiono system monitoringu. Specjalne centrum mieści się w budynku Komendy Powiatowej Policji przy ulicy Bytomskiej. Obraz z kamer obserwuje przez całą dobę pięciu strażników, którzy się zmieniają. Jednym z takich obserwatorów jest Patryk Wolny, a miasto z nietypowej perspektywy oglądała z nim nasza reporterka.


Tarnowskie Góry uruchomiły System Informacji o Terenie. Co to za platforma i jakie daje możliwości? O tym nasza reporterka rozmawiała ze Sławomirem Niesłonym, naczelnikiem Wydziału Informatyki tarnogórksiego magistratu.


 

 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Niedźwiedzie w lasach żywieckich są, ale nie brakuje też szalejących kierowców quadów. Zajrzymy do nadleśnictwa Węgierska Górka, gdzie wreszcie uporano się z plagą kornika. Będą też zaproszenia do Bielskiego Centrum Kultury.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Mamy suszę, ale to jeszcze nie klęska. Deszcze omijają północ województwa śląskiego. Cierpią na tym uprawy warzywne, zboża, sezonowe owoce, na przykład truskawki. W niektórych gminach plony są i będą mniejsze. Pokazują to także pierwsze oceny Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl