Europejski Kongres Gospodarczy

Europejski Kongres Gospodarczy jest już dawno za nami. Dziś jednak spojrzymy na niego z dystansu czasu. Poznaliśmy bowiem statystyki dotyczące ostatniego, siódmego już spotkania. Kolejnym tematem naszego spotkania będzie budownictwo. Czyli branża, która ostatnio nie narzeka na nadmiar zleceń, a na dobra koniunkturę po prostu czeka. Porozmawiamy dziś także o Giełdzie Papierów Wartościowych, a dokładniej o śląskich spółkach giełdowych. Na zakończenie kilka zdań o tym, jak skompletować załogę naszej nowej firmy. Czyli kolejne spotkanie z Justyną Liber, doradcą biznesowym.


Rozstrzygnięcie dylematu czy audycja SUMA jest magazynem ekonomicznym czy gospodarczym nie ma znaczenia, ponieważ najważniejsze jest to, na ile można o ekonomii i gospodarce mówić w sposób przystępny.

Na ile skomplikowane zjawiska ekonomiczne można ująć w prosty i zrozumiały język. Natomiast jeszcze ważniejsze jest to, na ile wydarzenia w gospodarce regionalnej, krajowej czy europejskiej przekładają się na życie mieszkańców naszego regionu.

Czyli odpowiedź na pytanie – jak bardzo dotyczy to mieszkańców regionu i co z tego dla nas wszystkich wynika.

Suma - magazyn ekonomiczny