Brakuje ratowników. Kajakiem do Paryża. Polichrom.

Choć chwilowo pogoda nie rozpieszcza, to było już kilka naprawdę gorących dni. Takie najlepiej spędzać nad wodą. Choć, jak się okazuje, wybór jest mały. W Katowicach czynny jest tylko jeden basen miejski na wolnym powietrzu. Drugi, na ulicy Rolnej, choć w pełni przygotowany, zamknięty będzie przynajmniej do lipca. Powód? Brakuje wymaganej liczby ratowników. Problem nie dotyczy jednak tylko Katowic, ale i innych śląskich miast czy całej Polski. Dlaczego ratownicy nie garną się do pracy w takich miejscach?


 

Rowerem nad morze? To już żaden wyczyn. A może kajakiem? Jacek i Monika Parisowie postanowili w te wakacje dopłynąć do Paryża, nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że będą płynąć kajakiem. Wyprawa ma drugie dno, ponieważ para chce rozreklamować Przemszę, do której często ludzie wyrzucają śmieci.


 

Czy można zagrać w wolontariat? Okazuje się, że tak. Wolontariusze z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach przeprowadzili dzisiaj grę dla młodzieży szkolnej o nazwie „Polichrom”. A to w nagrodę sześciu miesięcy pracy, podczas której młodzi wolontariusze przeprowadzili ponad 60 akcji przeciwdziałających dyskryminacji, wykluczeniu społecznemu oraz mowie nienawiści. Serce roście, patrząc na taką młodzież. A za nami pierwsza edycja projektu Polichrom. Wśród trzydziestu zespołów ze szkół z województwa śląskiego wyróżniono 3 najbardziej aktywne. Wśród nich są Szkoła Na Grodzisku z Bielska Białej, Gimnazjum nr w Żorach i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Jaworznie.Katowice na 102.2 FM

W Łaziskach Górnych zakończył się cykl warsztatów dla dzieci organizowanych przez Miejski Ośrodek Wspierania Rodziny i Dziecka. Dzieci przez cały rok uczestniczyły w zajęciach ruchowo-edukacyjnych. Na ten cel ośrodek pozyskał 10 tysięcy euro z jednej z francuskich fundacji działających na rzecz młodzieży.


Zajęcia dla dzieci były jedną z form pomocy jaką Miejski Ośrodek Wspierania Rodziny i Dziecka w Łaziskach Górnych oferuje mieszkańcom. Jakie jeszcze działania podejmuje placówka? O tym Dorota Stabik rozmawiała z kierownikiem ośrodka Łukaszem Gałeczką.


Ośrodek działa od 3 lat. Powstał, by poszerzyć ofertę pomocy Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej. Na stałe ma pod opieką 60 dzieci, jednak z jego pomocy mogą korzystać nie tylko rodzice i opiekunowie prawni wychowanków placówki, ale wszystkie rodziny z terenu Łazisk.

 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Czytają już od 12:00 a będą 8 dni. W Cieszynie trwa kolejna akcja Bajki czytamy – razem pomagamy. To druga próba bicia rekordu w czytaniu a zorganizowało ją cieszyńskie stowarzyszenie Być Razem. Ponadto będą zaproszenia na Żabionalia w Chybiu oraz na piknik Rodziny Rodzinom na bielskich Błoniach.


 

Częstochowa na 98.4 FM

Filharmonia Częstochowska kończy jubileuszowy sezon artystyczny. Świętowała 70-lecie powstania Orkiestry Symfonicznej. Dziś niezwykły koncert. Na jednej scenie dwie orkiestry symfoniczne, częstochowska i kaliska. 120 muzyków wykona V Symfonię Gustava Mahlera. To na początek. A potem o rozpoczynającym w Częstochowie piątym festiwalu kultury niezależnej i alternatywnej Frytka OFF.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl