I żyli dlugo i szczęśliwie

"I żyli długo i szczęśliwie" tak zatytułowana jest audycja Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka. Opowiada o niezwykłej miłości Lauren Bacall i Humphrey´a Bogarta. On miał już 3 żony, trzy burzliwe małżeństwa poza sobą i problemy z alkoholem, ona była skromną, i niewinną dziewczyną z cudownym, romantycznym spojrzeniem. Byli ze sobą na dobre i na złe, aż do śmierci Humphrey´a  Bogarta. O ich romansie, a później wielkiej miłości opowie Jan F. Lewandowski, znakomity dziennikarz i znawca kina. Zmarł przed kilkoma dniami, ale jego książki i właśnie takie opowieści pozostaną na zawsze. Audycję zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?