Nocny Maraton
02.08.2015
07:27:00

Ponad 1100 osób stanęło na starcie I Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego!

Zawodnicy o zmroku, przy wtórze ostrego dopingu, pokonali dystans 21 kilometrów. Biegowi głównemu towarzyszył bieg na dystansie 7 km oraz rywalizacja Nordic Walking. Trasa biegu została poprowadzona 7 kilometrową pętlą, którą zawodnicy pokonywali odpowiednio, jeden lub trzy razy. Na dystansie półmaratońskim najlepsi okazali się Kenijczycy: John Tanui (01:05:30) oraz Wambua Boniface (01:05:38). Trzeci do mety dobiegł Pavlo Vereckiy z Ukrainy (01:07:38). W kategorii kobiet Kenijki stanęły na pierwszych trzech miejscach: Rebecca Korir (01:16:04), Gladys Kiprotich (01:16:24) oraz Salina Jebet (01:17:21). Wśród uczestników półmaratonu znaleźli się zawodnicy z Niemiec, Holandii, Francji, Ukrainy oraz Kenii. Podczas industrialnej imprezy jej uczestnicy mogli zwiedzić rudzkie zabytki techniki. Na liście znalazł się szyb „Mikołaj”, dom handlowy Kaufhaus oraz nowobytomska wieża wodna.

Autor: Łukasz Kwaśny