Marian Zembala rozpoczyna kampanię wyborczą

Stoi przed wami przede wszystkim nie polityk a lekarz – mówił Minister Zdrowia profesor Marian Zembala, rozpoczynając w Katowicach swoją kampanię wyborczą do parlamentu.

Jak podkreślał, obecnie medycyna to nie tylko zadanie dla lekarza, dlatego też wierzy, że swoją pracą będzie mógł rozwijać ochronę zdrowia.


Profesora Zembalę popierają między innymi prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego profesor Jerzy Buzek, który przekonywał, że Zembala to właściwy człowiek na właściwym miejscu.


Profesor Maria Zembala 1993 objął funkcję dyrektora Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Zajmuje się transplantologią serca i płuc, w 1997 jako pierwszy w Polsce wykonał transplantację pojedynczego płuca. W 2001 jako pierwszy w Polsce przeszczepił choremu płuco-serce, dokonał także zabiegu wszczepienia by-passów 103-letniej pacjentce. Od 16 czerwca tego roku jest Ministrem Zdrowia. W wyborach do parlamentu startuje z pierwszej pozycji listy Platformy Obywatelskiej w okręgu katowickim.

Autor: Monika Krasińska