Śmierć i spółka

Bohaterami audycji są Sylvia Plath i Ted Hughes. Ona była amerykańską poetą, pisarką i eseistką, zaliczaną do grona tzw. poetów wyklętych, on był angielskim poetą uznawanym przez krytyków za jednego z najwybitniejszych poetów swojego pokolenia. Dwie różne osobowości, dwa spojrzenia na świat i na literaturę – to była mieszanka wybuchowa. Sylvia stłamszona przez męża targnęła się na swoje życie. O ich trudnej miłości w audycji zatytułowanej "Śmierć i spółka" opowiada Marta Fox. Audycje zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?