Żona pana Mahlera

Alma Mahler, bohaterka dzisiejszej audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka, w młodości znana była w kołach towarzyskich Wiednia ze swej niebanalnej urody. Kochliwa była bardzo, bowiem od początku swojego dorosłego życia wiedziała, że mężczyźni mogą jej pomóc zrobić karierę i wprowadzić ją w elitę intelektualną nie tylko Wiednia, ale Europy. W jej ramionach gościli muzycy, architekci, literaci i malarze. Do końca życia była bardzo piękna. "Żona pana Mahlera", tak zatytułowane są dzisiejsze Ścieżki miłości. O Almie Mahler opowiada prof. Józef Świder, a audycje zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?