Autoportret w zielonym Bugatti

Tamara de Łempicka to polska malarka epoki art deco. Była kobietą i artystką nietuzinkową. Kochała i kobiety i mężczyzn, a malowała tak, jak nikt przed nią. Do niej należy rekord, wszak jej obraz "Rafaela na zielonym tle" został sprzedany za 8,5 miliona dolarów. Można jeszcze dodać, że obrazy Tamary Łempickiej kupowane są przez takie gwiazdy jak: Madonna, Barbra Streisand czy Jack Nicholson. W Polsce natomiast obrazy artystki – pomimo, że kilka posiadamy – zalegają głownie w magazynach. O życiu i miłościach Tamary Łempickiej opowie w audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka, zatytułowanej "Autoportret w zielonym Bugatti", Janusz Legoń. Audycje zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?