Opowieść o nie miłości

Nikołaj Rubcow to poeta rosyjski, piszący elegijną lirykę filozoficzną. Ale nie o tym będzie opowiadać prof. Piotr Fast. Ten poeta, pijacy jak wszyscy w Rosji, potrafił żyć nieszablonowo. W takim szalonym życiu nie miał czasu na kobiety. Chociaż i jemu zdarzyły się romanse, o których warto wiedzieć. Ale o miłościach trudno w tym wypadku mówić. 


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?