Niczego nie żałuję

Była malutka i drobniutka, może dlatego nazywano ją "wróbelkiem", ale miała wspaniały głos, którym oczarowała cały świat. Edith Piaf to kolejna bohaterka audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka. Upadała, często za sprawą swoich kochanków, i podnosiła się z upadku. Kochała i była kochana, często przy okazji wykorzystywana okrutnie. Ale śpiewała aż po kres swojego życia. Prof. Mieczysław Juda opowiada o tej niezwykłej kobiecie, która miłości i piosenkom poświeciła wszystko. Audycja zatytułowana jest "Niczego nie żałuję", a zrealizował ją Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?