Wybrzeże Kości Słoniowej

Na ekscytującą podróż zapraszają: dziennikarz, poszukiwacz przygód, skarbów oraz pisarz Tomek Michniewicz i członkowie zespołu „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej. Opowiedzą o życiu równoległym do naszego zwyczajnego, codziennego, który dla wielu jest wyzwaniem, celem, ideą, co sprawia, że poszukujemy, a czasem odkrywamy, żeby dzielić się tym odkryciem z innymi ludźmi.

 


Zaproszenie do Dąbrowy Górniczej

12 listopada o godz. 19:00 w kinie studyjnym KADR w Dąbrowie Górniczej odbędzie się spotkanie z Celiną Kukuczką, żoną najsłynniejszego himalaisty świata. Przez całą jego karierę wspierała męża i jego życiową pasję. Po jego śmierci stara się kultywować pamięć o Jurku. Stworzyła Izbę Pamięci Jerzego Kukuczki w jego rodzinnych stronach w Istebnej, współorganizuje rajd jego imienia oraz odwiedza szkoły, które wielkiego himalaistę wybrały na swojego patrona. Spotkaniu towarzyszyć będzie projekcja filmowa dokumentu Pawła Wysoczańskiego pt. „Jurek”.


MK

Są ludzie, którzy marzą o dalekich wyprawach wpatrując się w linię horyzontu. Są też tacy, którzy właśnie tam, za horyzontem rozpoczynają swoją wędrówkę w nieznane. 

Wciąż przesuwać tę linię, która dzieli marzenia od rzeczywistości, podróżować i odkrywać granice swojej wyobraźni, odwagi, ciekawości świata, możliwości organizmu i siły, brawury i głodu poznawania ludzi, nowych miejsc, smaku niezwykłych przeżyć – oto wyzwania stojące przed bohaterami spotkań „Za horyzontem”.

Autorka jest miłośniczką podróżowania z plecakiem i namiotem, poznawania świata i ludzi poza głównymi szlakami turystycznymi. Była w wielu fascynujących zakątkach Ziemi, jak również "pod ziemią". Lubi wyzwania. Przez wiele lat jako członek Klubu Speleologicznego "Aven" uczestniczyła w wyprawach grotołazów. Przyjaźni się z ludźmi gór, którzy imponują jej odwagą i siłą charakteru. Sympatyzuje z wieloma stowarzyszeniami, klubami oraz organizacjami propagującymi turystykę trampingową oraz górską. Od wielu też lat współpracuje z pracownikami Uniwersytetu Śląskiego badającymi naszą planetę dołączając do wątku przygodowego opowieści o podróżach "Za horyzontem" wątek naukowy poszerzający wiedzę z zakresu przeszłości geologicznej Ziemi, etnografii, geografii, przyrody itd.

e-mail: horyzont@radio.katowice.pl

sobota, godzinia 14:15

 


brasil_120

 

Albert Karch – korespondent Polskiego Radia Katowice w Brazylii                     

 

Brazylia za horyzontem
www.brazyliazahoryzontem.fotonet.net.pl


 

PRZED HORYZONTEM – ZAPROSZENIA