Bigamista na polskim tronie

Był najmłodszym synem Władysława Łokietka i Jadwigi Bolesławówny. Na tronie jako król Polski zasiadał od 1333 roku do 1370 roku. Był ostatnim monarchą z dynastii Piastów. Kazimierz Wielki, bo to o nim mowa, był żonaty czterokrotnie, a i kochanek miał sporo. Chciał uchodzić tak za mocnego władcę, jak i za silnego mężczyznę. O jego podbojach sercowych w audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka zatytułowanej "Bigamista na polskim tronie" opowie profesor Zygmunt Woźniczka. Audycje zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?