Krwawe gody

Królowa Margot, panująca we Francji, a także po zamążpójściu za króla Nawarry również i tam, będzie bohaterką dzisiejszej opowieści dr. Zbigniewa Kieresia. Ślub królowej Margot z królem hugenockiej Nawarry, Henrykiem, stał się przyczyną tragedii. Matka Margot Katarzyna urządziła krwawą łaźnię wszystkim hugenotom, którzy przybyli na ślub Małgorzaty. W historii zapisała się Noc św. Bartłomieja, a królowa Margot, jako kobieta lubiąca bardzo uciechy cielesne. "Krwawe gody" to tytuł audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka, którą zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?