Love me Tender

Król był i jest jeden. Mimo jego śmierci, w którą wielu nie wierzy, piosenki Elvisa Presleya cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Był Królem nie tylko Rock and Rolla, ale i symbolem seksu. Ten jego taniec na estradzie powodował ekstazę wśród jego fanek, każdy jego krok był relacjonowany, a romans natychmiast opisywany na czołówkach gazet. Legenda Króla jest ciągle żywa, zatem o nim, o jego miłostkach i romansach w audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka zatytułowanej "Love me Tender" opowiada Kajetan Berezowski. Audycje zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?