Piękni i przeklęci

Łączyła ich zarówno miłość, jak i nienawiść. Chyba ostatecznie ta nienawiść wzięła górę, biorąc pod uwagę ostatnie lata życia obojga. Zanim jednak ta nienawiść, jak mówią dziś niektórzy badacze ich życiorysów, wzięła górę, kochali się szaleńczo i romantycznie. Zelda i Scott Fitzgeraldowie to bohaterowie premierowej audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka. Spotkanie z Fitzgeraldami nosi tytuł "Piękni i przeklęci", a o ich szaleńczej miłości, która potem irytowała i ich, i ich otoczenie, opowiada Marta Fox. Realizacja dźwiękowa Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?