Nie taki znowu Marlowe

Kłopoty to moja specjalność, powtarzał często Raymond Chandler, amerykański autor powieści i opowiadań kryminalnych, z gatunku crime fiction. Te słowa często też powtarzał  bohater jego kryminałów Philip Marlowe. O jego fascynacjach miłosnych Chandlera a nie Marlowe´a, w audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka, zatytułowanej " Nie taki znowu Marlowe ", opowiada Bogdan Widera. Audycje zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?