Najciekawsze relacje 2015 roku

Wybieramy najciekawsze relacje opowiedziane przez podróżników w audycji „Za Horyzontem”. Jeżeli zapadła Ci w pamięci relacja z niezwykłej podróży prezentowana przez gości audycji, napisz o tym na adres: tomanek@radio.katowice.pl

Autorów  trzech najciekawszych prezentacji będzie można poznać osobiście podczas podsumowania roku „Za horyzontem”, które odbędzie się 28 stycznia 2016 w Studiu Koncertowym Radia Katowice. Spotkaniu z wytrawnymi podróżnikami towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna, prelekcje, filmy, degustacja egzotycznych potraw oraz wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitar oraz innych instrumentów. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Oto aktualny ranking najciekawszych opowieści podróżniczych „Za horyzontem”:

  1. Kajakiem przez świat – Stowarzyszenie Bystrze z Krakowa
  2. Rejs przez morza północy – grupa Boreasz z Rybnika
  3. Projekt 100 wulkanów – Grzegorz Gawlik
  4. Wyprawa rowerowa – Niniwa Team
  5. Projekt The harder the better Aconcagua – Artur Walczak oraz Michał Pawlyta

MK

Są ludzie, którzy marzą o dalekich wyprawach wpatrując się w linię horyzontu. Są też tacy, którzy właśnie tam, za horyzontem rozpoczynają swoją wędrówkę w nieznane. 

Wciąż przesuwać tę linię, która dzieli marzenia od rzeczywistości, podróżować i odkrywać granice swojej wyobraźni, odwagi, ciekawości świata, możliwości organizmu i siły, brawury i głodu poznawania ludzi, nowych miejsc, smaku niezwykłych przeżyć – oto wyzwania stojące przed bohaterami spotkań „Za horyzontem”.

Autorka jest miłośniczką podróżowania z plecakiem i namiotem, poznawania świata i ludzi poza głównymi szlakami turystycznymi. Była w wielu fascynujących zakątkach Ziemi, jak również "pod ziemią". Lubi wyzwania. Przez wiele lat jako członek Klubu Speleologicznego "Aven" uczestniczyła w wyprawach grotołazów. Przyjaźni się z ludźmi gór, którzy imponują jej odwagą i siłą charakteru. Sympatyzuje z wieloma stowarzyszeniami, klubami oraz organizacjami propagującymi turystykę trampingową oraz górską. Od wielu też lat współpracuje z pracownikami Uniwersytetu Śląskiego badającymi naszą planetę dołączając do wątku przygodowego opowieści o podróżach "Za horyzontem" wątek naukowy poszerzający wiedzę z zakresu przeszłości geologicznej Ziemi, etnografii, geografii, przyrody itd.

e-mail: horyzont@radio.katowice.pl

sobota, godzinia 14:15

 


brasil_120

 

Albert Karch – korespondent Polskiego Radia Katowice w Brazylii                     

 

Brazylia za horyzontem
www.brazyliazahoryzontem.fotonet.net.pl


 

PRZED HORYZONTEM – ZAPROSZENIA