Topi się kto bierze żonę

"Taki jestem osamotniony, żona i dzieci w polu, a ja wciąż myślę i myślę – i czasem proszę Boga, aby mi mózg zamknął – wizje prześladują z natarczywością, która mnie zamęcza", tak pisał Stanisław Wyspiański, czwarty wieszcz, jak o nim niektórzy mówią. Dramaturg, genialne i wiecznie aktualne jego "Wesele", poeta, grafik, malarz, architekt i projektant mebli. O fascynacjach miłosnych Stanisława Wyspiańskiego opowiada Bogdan Tosza w audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka zatytułowanej "Topi się kto bierze żonę". Audycje zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?