Fatum

Cyprian Kamil Norwid, właściwie Cyprian Ksawery Gerard Walenty Norwid herbu Topór, polski poeta, prozaik, dramatopisarz, eseista, grafik, rzeźbiarz, malarz i filozof, będzie bohaterem kolejnej audycji z cyklu "Ścieżki miłości". Niezrozumiały za życia w swojej twórczości pisał wiersze, które ciągle zachwycają i ciągle mówią jakby o naszej rzeczywistości. "Więc to mi smutno, aż do kości smutno I to, że nie wiem, czy ten ludzi stek Ma już tak zostać komedią-okrutną I spać, i nucić śpiąc: "To, taki wiek!". I tak bardzo chciał być kochanym, a miłość nie chciała do niego przyjść. O miłościach tego fascynującego poety w audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka zatytułowanej "Fatum" opowie Maria Szweda. Audycje zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?