Urodzony pod złą gwiazdą

Jimi Hendrix, bohater audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka, miał problemy z prawem, dwukrotnie został ukarany za kradzież samochodu. Miał do wyboru: spędzenie dwóch lat w więzieniu lub zaciągnięcie się do armii. Zdecydował się na to drugie i został wcielony 31 maja 1961 roku. Po pobycie w obozie rekrutacyjnym otrzymał przydział do 101 Dywizji Powietrznodesantowej. Stacjonował w Fort Campbell w stanie Kentucky. Po zwolnieniu z armii 2 lipca 1962 roku zaczął  przyjaźnić się z muzykami i grać. Jak szalony, jak wariat. Tylko on wyciskał ze swej gitary dźwięki, które dotąd nie były słyszalne. A wokół muzyków było pełno dziewcząt szczodrych w miłości. O fascynacjach Jimiego Hendrixa w audycji zatytułowanej "Urodzony pod złą gwiazdą" opowiada Janusz Wegiera. Audycje zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?