Spotkanie podróżnicze

Obszerna relacji z pierwszego spotkania podróżników, turystów, wędrowców, amatorów ekstremalnych przeżyć z tymi, którzy lubią słuchać opowieści o dalekich podróżach. Spotkanie odbyło się wczoraj w radiowym studiu przy ul. Ligonia.

W spotkaniu uczestniczyli: 

Jarosław Janiga, "Jania" – muzyk, arteterapreuta i doświadczony manadżer. Twórca metody pracy z kadrami „Orkiestra”. Bębniarz z zamiłowania. Perkusista z bogatym doświadczeniem scenicznym, studyjnym i instruktorskim.Zafascynowany "magicznymi" właściwościami bębnów djembe i mocą ich terapeutycznych wibracji. Prowadzi regularne warsztaty bębniarskie. Celem jego warsztatów jest przeżywanie radości wspólnego tworzenia, uważność i podwyższanie energii grupy, a także koordynacja półkul mózgowych, rozluźnienie napięcia psychicznego i fizycznego. Jednym zdaniem jego warsztaty to droga do prawdziwego, głębokiego relaksu i samorozwoju. Dzięki djembe, mimo stresów świata biznesu, gdzie funkcjonuje na co dzień, zachowuje czystość umysłu i radość życia. Gra na bębnach pod jego okiem to relaks, integracja i niezwykła przygoda, którą tak opisuje jedna z uczestniczek- dyrektor szkoły w Bytomiu: "Dzisiejsze bębny okazały się odkryciem mnie samej dla siebie samej. Doznałam takiego poziomu spokoju i zrelaksowania, że nie potrafię zdefiniować kiedy ostatni raz i pod wpływem czego tak się czułam. Dziękuję Wam za to niezwykłe przeżycie..."

Natarang – tańce, stroje i kultura indyjska to prawdziwa pasja młodych ludzi, którzy tworzą Indian Dance Group Natarang.

Pedro y Mari – Maria Kudełka i jej brat Piotr tworzą doskonale zgrany duet wokalno gitarowy, którego z przyjemnością słucha się podczas koncertów, recitali lub występów kameralnych. Aby wzbogacić brzmienie Maria używa także fletu poprzecznego, melodyki oraz instrumentów perkusyjnych, a Piotr wykorzystuje różne rodzaje gitar. Oboje zakochani są w muzyce brazylijskiej, w rytmach samby i bossa novy.

Jolanta Wieteska – filolog, tłumaczka języka francuskiego i angielskiego. Od 2008r. praktykuje intuicyjną grę na gongach i misach tybetańskich. Uczestniczka warsztatów mistrzowskich prowadzonych przez Dona Conreaux, pochodzącego z USA światowej sławy Mistrza Gongu.


MK

Są ludzie, którzy marzą o dalekich wyprawach wpatrując się w linię horyzontu. Są też tacy, którzy właśnie tam, za horyzontem rozpoczynają swoją wędrówkę w nieznane. 

Wciąż przesuwać tę linię, która dzieli marzenia od rzeczywistości, podróżować i odkrywać granice swojej wyobraźni, odwagi, ciekawości świata, możliwości organizmu i siły, brawury i głodu poznawania ludzi, nowych miejsc, smaku niezwykłych przeżyć – oto wyzwania stojące przed bohaterami spotkań „Za horyzontem”.

Autorka jest miłośniczką podróżowania z plecakiem i namiotem, poznawania świata i ludzi poza głównymi szlakami turystycznymi. Była w wielu fascynujących zakątkach Ziemi, jak również "pod ziemią". Lubi wyzwania. Przez wiele lat jako członek Klubu Speleologicznego "Aven" uczestniczyła w wyprawach grotołazów. Przyjaźni się z ludźmi gór, którzy imponują jej odwagą i siłą charakteru. Sympatyzuje z wieloma stowarzyszeniami, klubami oraz organizacjami propagującymi turystykę trampingową oraz górską. Od wielu też lat współpracuje z pracownikami Uniwersytetu Śląskiego badającymi naszą planetę dołączając do wątku przygodowego opowieści o podróżach "Za horyzontem" wątek naukowy poszerzający wiedzę z zakresu przeszłości geologicznej Ziemi, etnografii, geografii, przyrody itd.

e-mail: horyzont@radio.katowice.pl

sobota, godzinia 14:15

 


brasil_120

 

Albert Karch – korespondent Polskiego Radia Katowice w Brazylii                     

 

Brazylia za horyzontem
www.brazyliazahoryzontem.fotonet.net.pl


 

PRZED HORYZONTEM – ZAPROSZENIA