Fryderyk Chopin i George Sand

Fryderyk Chopin i George Sand – bohaterowie dzisiejszej audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka kochali się prawdziwie. Czy była to tylko miłość w stylu epoki, czyli uczucie płoche i niestałe?

Anna Heyha i prof. Stanisław Kosz  przybliżą tę miłość, która zaczęła się  może od najkrótszego miłosnego listu, jaki kiedykolwiek napisano. George Sand skreśliła trzy słowa do Chopina: "Ktoś Pana uwielbia..." Chopin oszalał. I to nie był romans. Romans przechodzi i mija. Dla Chopina była to miłość jego życia. Dla George Sand - związek nieporównywalny z żadnym z pozostałych... 

Audycje zatytułowaną "Miłosny nokturn" zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?