Messalina słynna z urody i atrakcyjności cesarzowa

Messalina – słynna z urody i atrakcyjności cesarzowa rzymska, trzecia żona Klaudiusza. Kiedy niezbyt bystry, niezbyt atrakcyjny pięćdziesięcioletni mężczyzna zakochuje się w bardzo atrakcyjnej, bardzo inteligentnej dziewczynie, zazwyczaj nie wróży mu to nic dobrego. 

Bohaterka dzisiejszej audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka, czyli właśnie Messalina, dopuszczała się będąc mężatką wielu ekscesów erotycznych.  Szacuje się, że w czasie panowania miała około 150 kochanków. Czy faktycznie była taką wszetecznicą? Profesor Aleksander Krawczuk w audycji "Obrona Messalina" ma na ten temat inne zdanie.

Audycje zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?